NK Radomlje 0 : 3 Gorica
Click on the slide!

Zdravstveno stanje ekipe

AKTUALNO >> Obvestila

Pred prvenstvenim obračunom z NK Krko, ki ga bomo v Novem mestu odigrali v nedeljo ob 14.00 uri, smo pri…

Več...

Pred polnimi tribunami remizirali z Olimpijo

NK Rudar Velenje 0:0 NK Olimpija (0:0) Stadion Ob jezeru, gledalcev 1200 Rudar: Rozman, Klinar, Džinić, Knezović, Jahić, Stjepanović, Plesec…

Več...

Številne akcije pred derbijem z Olimpijo

Pred tekmo z NK Olimpijo, ki bo odigrana v soboto, 18.10. ob 16.00 uri,…

Več...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

Pred prvenstvenim obračunom z NK Krko, ki ga bomo v Novem mestu odigrali v nedeljo ob 14.00 uri, smo pri našem fizioterapevtu Saša Rodiču preverili zdravstveno stanje ekipe.

David Kašnik, ki ga v jesenskem delu prvenstva še zagotovo ne bo v kadru, odlično napreduje s pripravo na igranje in nastope v drugem delu sezone. Vratar Matej Radan se po poškodbi hrbta vrača k trenažnim procesom. Trener Jernej Javornik pa v nedeljo ne bo mogel računati na Daliborja Radujka, ki si je med treningom obnovil poškodbo zadnje stegenske mišice.

Ostali igralci so v odličnem zdravstvenem stanju in so pripravljeni za nadaljevanje prvenstva.

NK Rudar Velenje 0:0 NK Olimpija (0:0)

Stadion Ob jezeru, gledalcev 1200

Rudar: Rozman, Klinar, Džinić, Knezović, Jahić, Stjepanović, Plesec (od 74. Bolha), Črnčič, Kocić (od 66. Trifković), Babić (od 89. Saramati), Firer.

Po 21 medsebojnih prvenstvenih tekmah Rudarja in Olimpije se je prvič primerilo, da gledalci niso videli zadetkov.

Čeprav so Ljubljančani v uvodnih minutah delovali odločneje, smo hitro prevzeli pobudo in v 20. minuti prišli do prve resne priložnosti. Po podaji Maria Babića iz kota je z glavo streljal Elvedin Džinić, Aleksander Šeliga pa je posredoval in žogo odbil. V nadaljevanju smo tako mi kot tudi gosti prišli do nekaj zaključnih strelov, ki pa so bili preslabi oziroma premalo natančni.

V 48. minuti je z desne strani kazenskega prostora meril Andraž Šporar, Matjaž Rozman pa je z obrambo preprečil zadetek. V nadaljevanju resnih priložnosti ni bilo. V 78. minuti so gosti zahtevali najstrožjo kazen po padcu Šporarja na robu kazenskega prostora, a so sodniki pravilno ocenili, da je šlo za simuliranje in ljubljanskega napadalca kaznovali z rumenim kartonom.

V 82. minuti je s prostega strela malce z desne strani z 20 metrov poskusil Miha Zajc, Rozman je žogo odbil čez gol. Malce za njim je Kenan Bajrić s strelom z glavo za malo zgrešil cilj, v 88. minuti pa je najlepšo priložnost Rudarja na tekmi zapravil Leon Črnčič, čigar strel iz bližine je Šeliga obranil. Senad Jahić je v izdihljajih tekme s prostega strela meril premalo natančno.

Pred tekmo z NK Olimpijo, ki bo odigrana v soboto, 18.10. ob 16.00 uri, smo za vse naše navijače pripravili številne akcije, ki bodo popestrile dogajanje pred derbijem. Obračun z Olimpijo bo prevzel tudi veliko medijske pozornosti, saj bo tekmo prenašala televizijska postaja Planet TV.

Športna trgovina Knap (pod glavno tribuno mestnega stadiona) bo odprta vse tri dni (sreda, četrtek in petek) pred derbijem, to pa še ni vse, v primeru, da boste opravili nakup nad 20€, boste prejeli vstopnico za tekmo z Olimpijo.

V četrtek 16.10. bomo po treningu (od 16.00 ure naprej) za vse selekcije nogometnega kluba Rudar Velenje organizirali kostanjev piknik.

Poskrbeli bomo tudi za naše navdušence na socialnih omrežjih, tako bomo na našem uradnem facebook profilu (facebook.com/nkrudar) razdelili 10 brezplačnih vstopnic za tekmo. Sledite nam tudi na twitterju (twitter.com/nkrudarvelenje) in instagramu (instagram.com/nkrudarvelenje) in spremljajte naše akcije in ekipo na vsakem koraku.

Na dan tekme, vas bodo v mestu razveseljevala hostese NK Rudar Velenje, ki bodo imele za vas pripravljene posebne akcije in vstopnice za tekmo. Se vidimo!
In ne pozabite, izgovor za sobotni derbi z Olimpijo ni! Se vidimo! Pričetek tekme ob 16.00 uri.

Počasi se vračamo na stare tirnice

NK Domžale - NK Rudar Velenje 1:1 (1:1)

Športni park, gledalcev 400; Strelca: 0:1 Jahić (27.), 1:1 Korun (32./11 m).
Rudar: Rozman, Firer, Črnčič, Plesec (od 77. Dedić), Jelić, Jahić, Klinar, Džinić, Radujko, Knezović, Babić (od 71. Tolimir).

Po relativno mirnem uvodu tekme v Domžalah smo prvi resno zagrozili v 19. minuti, potem ko je Črnčič lepo podal do Klinarja v kazenski prostor, ki je bil sam pred Nejcem Vidmarjem, žogo pa je po močnem strelu domači domači vratar odbil v kot.

Dve minuti pozneje je Parker z globinsko podajo našel Veljka Simića, ta je sam prišel pred vratarja Matjaža Rozmana, slednji pa je ustavil njegov lob. V 27. minuti je sledil izjemen strel Jahiča, ki je poskrbel za izjemno veselje in vodstvo. Simić je storil prekršek nad Črnčičem približno 30 metrov od vrat, prosti strel je izvedel Jahić in zadel spodnji levi kot domžalskih vrat.

Domžalčani so izenačili v 32. minuti. Po strelu Nejca Skubica s 25 metrov je žoga v kazenskem prostoru v roko zadela Elvedina Džinića, sodniki so pokazali na belo točko, najstrožjo kazen pa je zanesljivo izvedel Uroš Korun.

V drugem polčasu so gledalci prvi razburljiv dogodek videli v 63. minuti, ko je Dragan Jelić za prekršek nad Erikom Janžo nekoliko nezasluženo prejel rdeči karton.

V 75. minuti so domači izpeljali akcijo na naši polovici, Rudi Požeg Vancaš je podal na levo do Janže, ta je z nizko podajo na vrhu kazenskega prostora našel Žana Majerja, ta je ustrelil v levi zgornji kot, a se je izkazal vratar Rozman.

Sedaj je na vrsti derbi z Olimpijo, ki v Velenje prihaja to soboto, 18.10. ob 16.00 uri.